8. jaanuar 2010

"Loomade karnevali" proovid algasid

Balletikoolis käivad proovid ja tunnid täie hooga - need algasid juba 5. jaanuaril. Tavakoolist ootame teadet, millal meid jaanuaris näha tahetakse.

Noor Ballett esitab kevadel Saint-Saënsi "Loomade karnevali". Kana ja Kukk, Kilpkonna osalised, Kass, Lõvi, Ahvid, Linnuke ja Tüdruk on juba enam-vähem rollidena laiali jaotatud. No ja sedakorda on suurem osa tantse varvastel, nii et nad lihtsalt peavad kevadeks varvaskingades piisavalt head olema.

Tija harjutab Liisaga paralleelselt praegu Tüdruku ja Linnukese osa. Viimase - Linnukese - kohta oli muidugi julgustav teada, et seda rolli aastaid tagasi tantsinud tütarlaps kukkus laval ja murdis käe (ju ei olnud kiire liikumine varvastel veel nii kindlalt sisse harjunud...).

Kuna aga Tüdruku peamises tantsus on paljud liigutused sarnased Inetu Pardipoja omadega, siis on Tijal tõsiselt tegemist, et eelmisest rollist pärit põlatud Pardipoja nägusid mitte sisse tuua...

Kui püüdsime Katiga selgitada, et Tüdruku rollis pole ju tegemist selle olukorraga, kus keegi sind ei salli ja sinusse ei usu ja sa siis unistad tulevikust, uskumata isegi, et see võimalik oleks, vaid lihtsalt hapra tütarlapsega, kes unistab millestki ja ikkagi, ehkki vahepeal kõheldes, siiski loodab, siis teatas Tija, et tema niisugusel puhul küll niimoodi aralt ei unistaks, siis ta pigem sammuks laval ringide tegemise asemel otse ja lihtsalt võtaks selle, mida ta väga soovib ;)
Mis on eeldatavasti täiesti aktsepteeritav vaatenurk, kuid siiski mitte selles rollis.

Kommentaare ei ole: