14. aprill 2008

Part ja proovid

Näib, et südamelihasepõletikku meie majas pole, sest part - st Tija - võttis end kokku ja tantsib hoolsalt. Iga päev ja igas trennis ning proovis.
Homseks anti erandlikult vaba päev, sest viimati olid nad vabad kaheksa päeva tagasi.
Nüüdseks tundub suhteliselt kindel olevat, et inetut pardipoega tantsib Tija. See on kaasa toonud ka mõningaid mitte nii väga loomingulisi sõnavahetusi.
Trennikaaslane Tijale: Sa ära parem unistagi, et sinust tantsija või näitleja saab, sinust ei saa midagi, sa ei oskagi tantsida! Äärmisel juhul saab sinust kassitädi nagu su emastki!
Tija: Aga miks mulle siis inetu pardipoja roll anti, kui ma tantsidagi ei oska?
Trennikaaslane: Sest sa oled inetu ja sobid seepärast sinna rolli suurepäraselt!

Kired niisiis möllavad ja sotsialiseerumine toimub, nii et mühiseb ;).
Etendus tundub vahva tulevat, mitte üksnes romantiline, vaid samaaegselt ka naljakas. Karakterrollid on võimsad, taluõuel ülemust mängivat kalkunit (Helve) kujutan Tija ettetantsimiste põhjal (tal on vist kõik rollid vähemalt osaliselt selged, sest põnev on kaasa harjutada) juba vägagi elavalt ette. Varvaskingades (võib-olla) habrast hiirekest Inessat ka.
Alljärgnev pilt aitab aga meenutada, millised olid nad tantsukoolis Noor Ballett - kõik justkui oma lapsed - veel mõni aeg tagasi, enne mässavat teismeiga. Nimelt kevadkontserdil 2005 sõdurite ja nukkude tantsus - nüüd siis juba kolm aastat tagasi.
Pildil vasakult paremale Stefania (vanemate soovil valis nüüdseks klaverimängu, mitte balleti, kuna mõlemat enam ei jõudnud), Tija, Maria (kuna ei kasvanud pikaks, jättis balleti pooleli, ehkki oli hea tantsija) ja Helve (tüdruk, kellele ennustatakse pigem lavastaja kui tantsija tulevikku - kui see nii ka läheb, on ta ema ära teeninud maailma suurima lillekimbu, mida kusagilt üldse leida võib...).

Prantsuse keeles käime Tija ja Märdiga kolmekesi. Tija ei karda lugemist ega hääldamist, Märt on perfektsionist ega ole seepärast enese hääldusega rahul, grammatikat jagab ta ka teistest paremini. Mina olen rahul sellega, et mul hakkab mööduma hirmukramp, mille sisuks on veendumus, et mina niikuinii iialgi mingitki hääldamist selgeks ei saa. Oleme lugenud ja tõlkinud muinasjuttude lihtsustatud versioone, see on päris naljakas ja vahva, nõnda täiesti saab õppida.
Koduses etapiõppes käib parasjagu matemaatika ja see edeneb hästi. Oleme kümnendmurdude lahutamise juures.
Alljärgnevalt väike aineinventuur.
Eesti keel - materjal omandatud.
Inimeseõpetus - materjal omandatud.
Loodusõpetus - materjal omandatud.
Kehaline kasvatus - asendatud balletiga, koormusepuudust ei ole.
Kunstiõpetus - toimub kogu aeg ega lõpe kunagi.
Käsitöö - sama lugu.
Muusikaõpetus - sama lugu.
Arvutiõpetus - ei päevagi praktikata ja see ei ole nali.
Matemaatika - on parasjagu käsil.
Inglise keel - praktika käib, teooria tuleb pärast matemaatikat.
Ajalugu - pärast matemaatikat, inglise keelega paralleelselt.
Niisiis, oleme graafikus. Sõltumata terve veerandi kestnud haigusest.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

berkins http://www.kindel.com/members/Vacuum-Cleaners.aspx kiwi http://www.kindel.com/members/Annuity-Calculator.aspx reconstructs http://www.kindel.com/members/Bariatric-Surgery.aspx mabele http://www.kindel.com/members/Electric-Blankets.aspx angelean http://cciworldwide.org/members/Furnace-Filters.aspx zhenfeng http://cciworldwide.org/members/Vending-Machines.aspx crusaders http://cciworldwide.org/members/Kitchen-Cabinets.aspx zygmunt http://cciworldwide.org/members/Slipcovers.aspx technically http://cciworldwide.org/members/Polar-Heart-Rate-Monitors.aspx waterproof http://cciworldwide.org/members/Popcorn-Machines.aspx coexist http://cciworldwide.org/members/Garage-Door-Openers.aspx pleasantly http://cciworldwide.org/members/Area-Rugs.aspx miniature http://cciworldwide.org/members/Omeprazole.aspx mustprovide http://cciworldwide.org/members/Vacuum-Cleaners.aspx motel http://cciworldwide.org/members/Annuity-Calculator.aspx foodshedus