15. aprill 2008

Maajale, Tija jaoks olulisele inimesele


Maaja, täna on Su sünnipäev. Tahame Sulle õnne soovida ja siinkohal veel kord öelda, kui oluline Sa meile oled.
Sina oled väga meie tütre Tija moodi ja mina olen vist üksjagu Sinu tütre Tiina moodi.
Sinule mõtlemine on mind paljudel kordadel aidanud Tijat paremini mõista. Ka olen osanud Tijale hõlpsamalt seletada ta suhteid sügiselastest sõbrannadega, kui olen meenutanud Sinu ja minu omaaegseid suhtlemisi.
Tija on Tijagi sellepärast, et Sinu nüüdseks juba lahkunud ema oli Tiia – ja oli ju temagi jäärasarviline kevadetüdruk nagu teie mõlemad, Sina ja Tija.
Mõnikord, kui Sul on olnud mahti Saksamaalt koju Eestimaale käia - ehkki, praegu on Su kodu vist juba siiski pigem Saksamaa -, on Sinust olnud abi selleski, et Sa oled osanud Tijale mõnda asja sootuks paremini seletada kui mina, sest te räägite emotsionaalses mõttes ühte keelt. Niisamuti, nagu mina Sinu tütre Tiinaga.
Õeke ja sõbratar - ja mis siis, et me bioloogilises mõttes õed pole! -, aitäh, et Sa olemas oled. Aitäh, et Sa oled õpetanud mind aru saama inimestest, kes on hoopis teistsugused, kui ma ise. Aitäh, et sa oled õpetanud mind hindama selliste inimeste kompromissitut sõprust.
Kui Tija kasvab niisama ausaks ja julgeks tüdrukuks, kui oled Sina, siis võin olla õnnelik.
Tervitusi Sulle ja Su lastele Tiinale ning Paul-Eerikule siit tundmatuseni muutunud maalt - suvel näeme jälle!

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Hello. This post is likeable, and your blog is very interesting, congratulations :-). I will add in my blogroll =). If possible gives a last there on my blog, it is about the Home Broker, I hope you enjoy. The address is http://home-broker-brasil.blogspot.com. A hug.